666

Przybliżony czas czytania: 3 minuty.

Potem zobaczyłem inną bestię wychodzącą z ziemi, a miała dwa rogi podobne do Baranka, ale mówiła jak smok. I całą władzę pierwszej bestii sprawuje na jej oczach, i sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszej bestii, której śmiertelna rana została wyleczona. I czyni wielkie cuda, sprawiając, że nawet ogień zstępuje z nieba na ziemię na oczach ludzi. I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, które jej pozwolono czynić przed bestią, mówiąc mieszkańcom ziemi, aby sporządzili wizerunek bestii, która miała ranę od miecza, ale ożyła. I pozwolono jej tchnąć ducha w wizerunek bestii, tak żeby przemówił wizerunek bestii i sprawił, że ci, którzy nie oddali pokłonu wizerunkowi bestii, zostali zabici. I sprawia, aby wszyscy, mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy, przyjęli znamię na prawą rękę lub na czoło; I aby nikt nie mógł kupić ani sprzedać, tylko ten, kto ma znamię, imię bestii lub liczbę jej imienia. Tu jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę bestii, gdyż jest to liczba człowieka. A liczba jej: sześćset sześćdziesiąt sześć” Obj 13:11-18.

gematria

Powstało wiele interpretacji kto lub co kryje się pod liczbą 666 z księgi Objawienia. Dziś wielu chrześcijańskich futurystów forsuje pogląd, że czipy które niebawem wszyscy ludzie będą mieli w sobie od urodzenia będą miały w sobie ten numer. Bez czipa bowiem nie będzie można handlować. Bestii z proroctwa ludzie szukają wśród władców tego świata, podejmowano karkołomne obliczenia z daty urodzin, ocen na dyplomie, czy adresu zamieszkania Obamy, Merkel, Bergoglio, Dzong-Una… Uparte sumowanie wyselekcjonowanych liczb zawsze może dać zamierzony wynik, ale zaraz pokażę, że jest idealny kandydat, który wpasowuje się w czas realizacji proroctwa Jezusa.

Jezus obiecał powrót za życia pokolenia, w którym głosił ewangelię. Kandydatem, który wypełnił proroctwo z księgi Objawienia był Neron. Powyższa grafika jest hebrajskim zapisem „NRWN QSR”, czyli Neron Cezar. Apostoł Jan posłużył się żydowskim szyfrem spisując to proroctwo. Stosując gematrię, czyli podstawiając liczby pod litery i dokonując sumowania otrzymamy 666.

Neron był dosłowną bestią z ludzkiego punktu widzenia. Z notatek Pliniusza, Swetoniusza, Tacyta, Apoloniusza, Euzebiusza i innych czytamy o bestialskich zachowaniach władcy Imperium Rzymskiego. Prześladowca wielu narodów, kanibal i matkobójca, egzekutor śmierci w przebraniu zwierzęcia, tyran torturujący porywanych z ulicy ludzi, podejrzany o podpalenie Rzymu, aby mieć pretekst o oskarżenie chrześcijan żyjących bez zarzutu, apodyktyczny dyktator surowo karzący swoich ludzi w przypadku sprzeciwu i w zasadzie tak bez końca.

I dano jej paszczę mówiącą rzeczy wielkie i bluźnierstwa. Dano jej też moc, aby działała przez czterdzieści dwa miesiące. I otworzyła swoją paszczę, by bluźnić przeciwko Bogu, by bluźnić jego imieniu, jego przybytkowi i tym, którzy mieszkają w niebie. Pozwolono jej też walczyć ze świętymi i zwyciężać ich. I dano jej władzę nad każdym plemieniem, językiem i narodem. Wszyscy mieszkańcy ziemi oddadzą jej pokłon, ci, których imiona nie są zapisane w księdze życia Baranka zabitego od założenia świata. Jeśli ktoś ma uszy, niech słucha! Jeśli ktoś do niewoli bierze, do niewoli pójdzie, jeśli ktoś zabija mieczem, mieczem musi zostać zabity. Tu jest cierpliwość i wiara świętych” Obj 13:5-10.

Neron był też dosłowną bestią wypełniającą objawienia Jezusa Chrystusa. Neron rozpoczął prześladowanie chrześcijan w roku 64, a zakończyło się wraz z jego śmiercią w czerwcu 68, czyli dokładnie po 42 miesiące. Neron podbijał narody mieczem i od miecza zginął.

I królów jest siedmiu – pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, ma pozostać na krótko” Obj 17:10.

Gdy Jan spisywał Objawienie, na dworze rzymskim panował już Neron. Czy poprzedzało go pięciu królów? Tak, pierwszym cesarzem był Juliusz Cezar, potem kolejno rządzili Oktawian August, Tyberiusz, Kaligula, Klaudiusz. Szóstym był Neron. Co ciekawe, po Neronie władcą był Galba, który spośród tych wszystkich cesarzy pozostał na rzymskim tronie najkrócej. W styczniu 69 roku chrześcijanie nie powinni mieć już wątpliwości, że powrót Pana to bardzo bliska przyszłość.

WPIS W TRAKCIE BUDOWY…